O mě a zavinovačce

 

Náš příběh

 

Jmenuji se Šárka a ráda bych Vám napsala více o tom, proč jsem se rozhodla vyrábět právě tento druh zavinovaček zvané ”kokon”.

Svůj první kokon jsem pořídila z druhé ruky, když byl malému asi týden a to proto, že často a dlouze v noci plakal a tak jsem začala hledat způsob, jak malého utišit. Bohužel kojení nebylo možné-osobní důvody:((( Dostala se mi do ruky kniha, kde americký pediatr zdůrazňuje metodu zavinování, která je pro utišení neklidných miminek nezbytná.V podstatě se jedná o to, že kokon navodí novorozenci pocit bezpečí, které pociťovalo v maminčině děloze.

Kokon je na trhu již několik let a já stále nechápu, jak je možné, že se tak báječná věc už dávno nedostala do podvědomí více maminek.

Výzkumy ukázaly, že velmi neklidné děti po zavinutí méně pláčou, snadněji se uklidní a k tomu se snižuje i riziko náhlého úmrtí, neboť se takto nemohou přetočit na břicho.

Díky těsnému zavinutí je miminko uchráněno před projevy Moorova reflexu, který je přibližně do 5. měsíce života příčinou prudkých a bezděčných záškubů. Díky tomu, že jsou v zavinovačce ručičky dítěte těsně přitisknuté k tělu, jsou projevy tohoto reflexu omezeny a dítě může nerušeně spát.

Jelikož jsem na trhu nenašla to, co by mi vyhovovalo po všech stránkách, rozhodla jsem se to vzít do vlastních rukou a tím tak pomoci ostatním maminkám, které chtějí mít také spokojená miminka, jako mám já. Dobře vím, jak mi bylo po pár probdělých nocích a pocitu, že neumím svému malému pomoci, a tudíž nejsem dobrá máma.

Jednoduše řečeno ...díky této zavinovačce můžu prohlásit, že jsem měla to nejspokojenější miminko a že já jsem ta nejšťatnější maminka na světě ...to bych přála každé z vás. ... vyrobeno s LÁSKOU od maminky maminkám.

 

Vaše Šárka a Nikolásek

 

IMG_5869

Zpět do obchodu