Jakou velikost?

JAK VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST

Máme na výběr ze dvou velikostí a to podle stáří miminka, dle měsíců.

Rozděleny jsou na:

0-3 měsíců délka 54cm, obvod ramen 46 cm

3-6 měsíců délka 62cm, obvod ramen 56 cm

 

Pro správnou funkci, by měla být zavinovačka těsnější, a tak je lepší miminko přeměřit. Délku měříme od krku po patičku.

Pokud se miminko teprve narodilo a vy tak zvolíte velikost 0-3 může se Vám po rozbalení balíčku zdát zavinovačka příliš velká, toho se prosím nebojte, miminko opravdu rychle poroste a za chvilku bude potřeba velikost větší:) Za nás doporučujeme mít zavinovačky dvě, pro případ, že se například během večera zašpiní, a bylo tak možné miminko ihned znovu zabalit.

Zavinovačku doporučujeme používat do maximálně 6.měsíce věku a však vždy záleží na instinktu každé maminky:)

 

ODVYKÁNÍ

Spousta maminek se mě ptá, jak miminko odnaučit v zavinutí spinkat.

Některá miminka s tím problém nemají a některá zase ano. Mě osobně a také řadě dalších maminek se osvědčil následující postup: Miminko v zavinovačce uspěte tak, jak je zvyklé a když cítíte, že hluboce spinká, pokuste se zavinovačku od krku pomaličku rozepnout, až do úrovně prsou. Miminko se tak víc uvolní a začne si pomaloučku zvykat na volný pohyb ručiček.

Pokud miminko odnaučujete a doposud spinkalo v zavinovačce pouze v plence, tak teď je čas raději použít i lehoučké body, aby se miminko neškráblo o rozepnutý zip.

Tento postup provádějte do té doby, až se Vám bude zdát, že je miminko klidné i během noci, kdy je po celou dobu rozepnuté.

Zavinovačka navozuje pro miminko pocit bezpečí, které pro něj bylo automatické po celých 9 měsíců. Zajišťuje mu stabilní teplotu a je ochráněno před vnějšími podměty. Zavinovačky miminka uklidní stejně jako v bříšku maminky.

 

                       

Zpět do obchodu